- Locatie
Raadzaal
- Voorzitter
- H. van der Wal
Uitzending
Agendapunten
-
1Opening en vaststelling agenda
-
2
Onder de Omgevingswet is een gemeentelijk water- en rioleringsplan (GWRP) niet meer verplicht, maar facultatief. Het Programma Water en Riolering (PWR) vervangt het GWRP. Het PWR stelt de ambities en doelen voor het stedelijk (afval)watersysteem vast en geeft nadere invulling aan onze watertaken en zorgplichten. Daarnaast worden de (afval)watergerelateerde kaders uit de Omgevingsvisie en visie Klimaatadaptatie hier vertaald naar concreet beleid. Onder de Omgevingswet geldt er een motiveringsplicht voor programma’s. De resultaten hiervan zijn opgenomen in bijlage 1.
Bijlagen
-
3
Op 18 april 2024 heeft de raad ingestemd met het Wijkuitvoeringsplan Pittelo. Eén van de opdrachten die hierbij van harte ondersteund werden, was de opdracht om De MaasStee door te ontwikkelen tot een volwaardig wijkcentrum voor de wijk.
Het wijkcentrum De MaasStee is eigendom van Stichting De MaasStee. Deze stichting kent een bestuur met vier bestuursleden. De afgelopen jaren heeft dit bestuur (met ondersteuning vanuit de gemeente) allerlei pogingen ondernomen om De MaasStee te versterken en door te ontwikkelen tot een volwaardig wijkcentrum. Helaas heeft dit in bestuurlijke en organisatorische zin niet tot het gewenste resultaat geleid. Het bestuur heeft daarom, na jarenlange inzet en betrokkenheid, besloten om hun bestuurstaken neer te leggen. De bestuurders hebben daarop bij de gemeente aangegeven het zeer wenselijk te vinden dat de gemeente de (bestuurs)organisatie en het pand van De MaasStee 'om niet' zou overnemen.
Omdat dit een ongebruikelijke gang van zaken is, heeft de gemeente besloten om deze mogelijkheid te verkennen. Tijdens deze verkenning heeft de gemeente de organisatie onder de loep genomen en het wijkgebouw bouwkundig onderzocht. Er blijkt veel achterstallig onderhoud te zijn en er moet fors geïnvesteerd worden om het pand te verduurzamen. Om te kunnen beoordelen of overname van het pand door de gemeente wenselijk en haalbaar is, is een vervolgopdracht noodzakelijk.
Omdat het meer tijd vraagt om tot een duurzame oplossing voor De MaasStee te komen, is besloten een tijdelijk bestuur te vormen bestaande uit afgevaardigden vanuit het samenwerkingsverband Mijn Buurt Assen. Om dit tijdelijke bestuur op een goede manier te faciliteren is een ontwerpbesluit opgesteld. Hiermee geeft de gemeente de tijdelijke bestuursleden (in dienst van de gemeente) tot 31 december 2026 de tijd om alsnog een duurzame oplossing voor het wijkgebouw uit te werken.Bijlagen
-
4
Het gebruik van fossiele brandstoffen leidt tot uitstoot van CO2 en andere broeikasgassen, met negatieve gevolgen voor de leefomgeving. In het Nederlandse Klimaatakkoord is afgesproken in 2050 alle woningen aardgasvrij (zonder CO2-uitstoot) te verwarmen. De woningvoorraad is verantwoordelijk voor één derde van de totale uitstoot van CO2 in de stad.
Doorgaande lijn op basis van eerdere raadsbesluiten en coalitieakkoord
In het coalitieakkoord ‘Dichtbij en Daadkrachtig’ staat dat ‘we meters maken in de energietransitie en vasthouden aan de warmtevisie (Transitie Visie Warmte 2021)’. De gemeente Assen heeft in de Transitievisie Warmte beschreven dat een groot deel van de huizen in Assen geschikt is voor een warmtenet, het voorkeursalternatief voor aardgasvrij verwarmen.
Na vaststelling door de gemeenteraad in 2021 is verder onderzoek gedaan, wat heeft geleid tot de Bronnenstrategie (2023). Dit vervolgonderzoek bevestigt onze conclusies uit 2021: voor veel Assense wijken en buurten is een warmtenet het beste maatschappelijke alternatief voor verwarmen op aardgas.Bijlagen
-
5Sluiting