Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Raadsactiviteit (raadzaal)

Aanwezigheid van alle (plv) raadsleden gewenst

donderdag 16 april 2026

19:00 - 22:00
Locatie

Raadzaal

Voorzitter
M.A. Hasslacher
Toelichting

Mogelijk begint de avond met het verslag van de informatiefase.
Aansluitend aan de bijeenkomst zal er gelegenheid zijn om met DebatRijk aan de slag te gaan.

Agendapunten

  1. 1
    Opening en vaststelling agenda
  2. 2
    ONDER VOORBEHOUD - verslag informatiefase coalitievorming
  3. 3

    Alle Nederlandse gemeenten hebben zich geconformeerd aan het streefdoel van het Klimaatakkoord van 2018. In 2020 is het Masterplan Klimaatneutraal Gemeentelijk Vastgoed vastgesteld waarin de visie en aanpak voor het verduurzamen van het gemeentelijk vastgoed tot aan 2040 is beschreven. De gebouwen gebruiken nu nog te veel elektra en aardgas, waaronder bij Podium Zuidhaege aan de Zuidhaege 2 te Assen. Om de doelstelling klimaatneutraal vastgoed te bereiken zijn er ook maatregelen bij Podium Zuidhaege nodig. Dit zijn zowel bouwkundige als installatietechnische maatregelen. Deze werkzaamheden kunnen worden gecombineerd met regulier onderhoud.
    Podium Zuidhaege, oorspronkelijk in 1995 gerealiseerd als cultureel centrum ICO en ontworpen door Hoogstad Architecten, heeft een sterke culturele waarde en won destijds de Drentse Welstandsprijs.
    De verduurzamingsopgave biedt naast energiebesparing ook de kans om het gebouw beter te laten aansluiten bij de huidige identiteit van Podium Zuidhaege en de herkenbaarheid voor bezoekers te vergroten.

  4. 4

    Per 1 januari 2026 is de gemeenschappelijke regeling Gemeentelijke Kredietbank (GR GKB) verzelfstandigd naar de rechtsvorm stichting. Vanaf dat moment organiseert de Stichting GKB de schuldhulpdienstverlening voor 11 gemeenten, waaronder de gemeente Assen.
    Daarmee kan de GR GKB waar wij samen met de gemeenten Hoogeveen en Meppel aan deelnemen, worden opgeheven. De opheffing kent een formeel traject volgens de Wet op de Gemeenschappelijke Regelingen. Als eerste stap heeft het Algemeen Bestuur van de GR GKB een concept‑liquidatieplan vastgesteld dat de personele, financiële en juridische afwikkeling beschrijft, en een concept‑liquidatiebegroting die deze uitgangspunten financieel vertaalt.
    Beide documenten kennen een aparte besluitvormingsroute, maar dienen wel in samen te worden bekeken. De raad heeft geen formele rol bij het liquidatieplan. Het college heeft de bevoegdheid om hier een zienswijze op te geven. Wel heeft de raad vanuit haar kaderstellende rol en het budgetrecht de mogelijkheid om een zienswijze te geven op de concept liquidatiebegroting.

  5. 5
    Sluiting